Kadedus

Kõigist iseloomu vigadest ja puudustest on kadedus kõige hullem, vastikum ja egoistlikum. See on kõigi poolt maha tehtud tunne ja samal ajal kõigi poolt hästi varjatud tunne. See hukutav tunne võib olla Sinu elu allakäigutrepp – vastuvõtu tee enesetunde halvenemisele, haigustele, piinadele ja lõppkokkuvõttes isegi surmale.
 
Juba kasvatamise protsessis kujundavad vanemad (endale aru andmata) lapses kadedust. Nad toovad motiveerivaid näiteid teiste laste kohta: “Vaata, naabritüdruk või poiss on nii hea õpilane ning kuulab ilusti vanemate sõna, aga Sina?” Sellised ütlused tekitavad lapses ebameeldivaid ning konkreetseid emotsioone. Laps saab aru, et teda võrreldakse edukama naabriga ning temas tärkabki kadedus.
 
Võtame täiskasvanuna olles ühe näite, kus see pikaajaline kasvav kadeduse sündroom on tihti muutunud juba õeluseks ning kohati kättemaksuks: “Olles tuttava, sugulase või sõbra juures ning nähes millises külluses Ta elab ja kui hästi Tal läheb siis kolm ööd järjestikku Sa ei saanud korralikult magada, sest öösel ärgates jooksis jälle Su silme eest läbi tuttava, sugulase või sõbra külluslik elu, mis andis Sulle ainest tundide kaupa öösel üleval olla ning juurelda selle üle.” 
 
Sellele järgnevalt tekib kohe ka Sinu peas küsimus: “Kus kuramuse kohast Ta selle raha võtab, kas Ta on ikka aus”?
 
Väga tihti järgnevadki sellele igasugused kuulujutud kadetseja enda tutvusringkonnas, a la “Noh, ta petab ju riiki, kogu aeg vusserdab oma rahadega, ta on ju jube liigkasuvõtja, no see kenasti riietatud ilus naine ei ole küll oma mehele truu, ma isegi nägin teda ükskord ühe võõra mehega jne, jne.”
 
Need magamata ööd ning alusetud kuulujutud mida Sa ei suuda tõestada kui tekib vajadus, ruineerivad Sinu enda elu, sest Sa hoiad seda koguaeg oma alateadvuses, mis ei lase Sul rahulikult ja rõõmsalt elada ning millele lisandub veel hirm, et kuulujutud võivad mingit ringipidi välja tulla.
 
Kelle tervis kannatab? Sinu enda tervis! 
 
Sellepärast ära kadestagi, kui Su tuttaval, sugulasel või sõbral on parem elukoht, perekond, ilusam naine ja tervemad lapsed, uuem auto, suurem töötasu või külluslikum elu. Ära kadesta midagi, mis Su tuttavatel, sugulastel või sõpradel on parem, ilusam või külluslikum!
 
Kadedus on kõige egoistlikuim ja põlastusväärseim tunne sest kadeduses pole siirust, see on silmakirjalik ja võlts. Parem näita välja armastusväärsust Teiste vastu sest see on avameelne, otsekohene ja tõsiselt võetav, meeldiv tunne mis toob Sinu enesetundele rõõmu ja head ning ei riku Su tervist – pigem parandab! Vaata enda sisse ja juuri välja kõik koledad mõtted, mis Sinu elu mürgitavad, et seal oleks ruumi vaid headele mõtetele ja armastusväärsusele.
 
Lõppkokkuvõttes pead ikkagi vaatama veelkord enda sisse, et miks Sinul ei ole seda kõike mis teistel on, see ei ole saatus, see ei ole ebaõnn, see on ju Sinus endas kinni ja ainult Sina saad seda olukorda muuta ning parandada! Ära ole rumal, et annad järgi oma kurjadele mõtetele ning tapad oma tervist enese piinamisega (kadetsemisega) millest võib alguse saada iga parandamatu haiguslugu, mida hiljem tõlgendad jälle saatuse ning ebaõnnena!
 
Ära tapa ennast Sa ei ole siia ilma tulnud selleks, et iseennast hävitada!
 
MR 2010

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga