Kadedus

Kõigist iseloomu vigadest ja puudustest on kadedus kõige hullem, vastikum ja egoistlikum. See on kõigi poolt maha tehtud tunne ja samal ajal kõigi poolt hästi varjatud tunne. See hukutav tunne on Sinu elu allakäigutrepp – vastuvõtu tee enesetunde halvenemisele, haigustele, piinadele ja lõppkokkuvõttes isegi surmale.
 
Näide: Olles tuttava juures ja nähes, millises külluses Ta elab, siis 3 ööd järjest Sa ei saanud magada.
 
Kelle tervis kannatas? – Sinu tervis!
 
Ära kadesta, kui Su tuttaval on parem elukoht, perekond, ilusam naine ja tervemad lapsed, uuem auto või suurem töötasu. Ära kadesta midagi, mis Su tuttavatel on parem!
 
Kadedus on egoistlikuim ja põlastusväärseim tunne sest kadeduses pole siirust, see on silmakirjalik ja võlts. Parem näita välja armastusväärsust Teiste vastu sest see on avameelne, otsekohene ja tõsiselt võetav, meeldiv tunne mis toob Sinu enesetundele rõõmu ja head ning ei riku Su tervist- pigem parandab! Vaata enda sisse ja juuri välja kõik koledad mõtted, mis Sinu elu mürgitavad, et seal oleks ruumi vaid headele mõtetele ja armastusväärsusele.
 
Ja lõppkokkuvõttes pead ikkagi vaatama veel-korra enda sisse, et miks Sinul ei ole seda kõike mis teistel on, see ei ole saatus, see ei ole ebaõnn, see on ju Sinus kinni ja ainult Sina saad seda muuta ning parendada! Ära ole rumal, et annad järgi oma kurjadele mõtetele ning tapad oma tervist enese piinamisega (kadetsemisega) millest võib alguse saada iga paranematu haiguslugu mida hiljem tõlgendad jälle saatuse ning ebaõnnena! Ära tapa ennast Sa ei ole siia ilma tulnud selleks, et iseennast hävitada!

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga