Bali (Indoneesia) – Kuala Lumpur – Singapur – Helsingi – Tallinn

Lend Bali – Kuala Lumpur sujus ladusalt ning jõudsime jälle juba mitmeid kordi käidud tuttavasse lennujaama. Eks see KL oligi meile ristumispunktiks paljudesse sihtkohtadesse ning tagasipöördumise vahejaamaks. Meid tervitas väga palav õhtu kuid mitte kedagi ei olnud jällegi meil vastas erinevalt paljudest teistest reisijatest. Meil oli vaja saada 70 km kaugusele KL linna, kuid sellepärast ei ole vaja üldse muretseda st, et kõik on juba hoolitsetud. Seal on müügipunktid, kes pakuvad erinevatesse linnajagudesse bussireise ja bussid ootavad lennujaama ees. Meil asus motell China Town-is (KL linnaosa) ja nii me müüginaistele selgeks tegime. Valisid meile õige bussi ja ütlesid, et buss on ees ning ootab Teid ja viib Teid selle linnaosa juurde kus jääb hotellini veel 5 minutit jalutada. Bussisõit maksis orienteeruvalt 2 € persoon – 70 km distants! Leidsime mõninga küsimise järgi oma motelli ja saime oma toa kätte!

Meie motell KL-is!

Ilma aknata tuba - hea, et uks oli!

No see oli paras uberik aga mis tahta veel kui maksis 6 € koos hommikusöögiga.

24 tundi oli kohvi ja tee hinna sees!

Ega me paremat soovinudki sest oli vaja ainult öö ära magada! Internet oli samuti tähtis meile, lisaks saime hommikul kõhu kõvasti täis süüa saiast, võist ja moosist!

Nõud tuli ise ära koristada ja pesta!

Kõige meeldejäävam oli meie toa kõlav nimetus!

Peale hommikusööki lahkusime hotellist ja läksime linna vaatama mida olime tegelikult juba kuu aega tagasi näinud (Petronas jne.). Jalutasime ringi ja ühtteist ikka leidsime mida pildistada.

Uhked majad!

Kaameliga maja!

Ei ole sõnu!

.... ja veel!

Monorelss!

Veel midagi....

... väga majesteetlik!

Soov oli veel leida I-Pad esindus ning uurida nende hindasid. Leidsime õhe kaubanduskeskuse kus leidus samuti see pood.

Väga ilus kaubanduskeskus!

Meiega võrreldes saab ikka 200-250 € odavamalt ning viimase mudeli! Näiteks 4G, 64 Gb ja Wifi komplekt maksis nats üle 600 €. Tax free-na oleks olnud alla 600 €, kuid mõtlesime, et Singapuris saab veel odavamalt mis paraku ei osutunud õigeks.

I-Pad hinnad!

Eks meil oleks see käibemaksu tagasisaamine Malaysia Singapuri piiril olnud keeruline ka sest olime seal hommikul kella poole viie ajal. Ja nõnda jäi KL-ist see ost tegemata. Räägin veel ühe loo mis pakuks huvi võib-olla rohkem meestele kui naistele. Nimelt tuli meile päise päeva ajal (kell 15.00) juurde üks meesterahvas ja pakkus meile tüdrukute teenust osta. Ilmselt arvas Ta, et me seda just otsime kui sihitult ringi vahtisime. Ta ütles, et tüdrukute vanused algavad 15 ja lõpevad …! Teenuse juurde kuuluvad lõõgastusvannid, saunad ja mažaas-id jne. Küsisime, et mis see kõik maksab ja kaua kestab? Maksis siis 280 ringgit-it ja teenust saab kasutada järgmise hommiku kella seitsmeni. Ei jõudnud ära imestada st, et 16 tundi ja ca 70 €! Ega need Skandinaavia ja tegelikult samuti EU vanapoisid seal muidu käi seiklemas – all inclusive!!! Proovisime teenida samuti seal natuke st, et Aare püüdis restorani kliente sisse osta aga ega see Tal õnnestunud – rohkem sai meil nalja sellest! Ennem pimeda saabumist otsisime üles meie bussiterminali kus kohast siis algas meie viimane bussisõit Kuala Lumpur – Singapur. Inimesed on väga lahked ja abistavad Sind igal võimalusel, tihti tulevad lausa natuke maad kaasa, et Sa ikka sihtpunkti jõuaks!

KL busside terminal!

Bussiterminalis ootasime 5 tundi oma bussi (kell 24 väljus meil ööbuss), kuid aeg läks kiirelt sest seal oli poode ja restorane ning huvitavat rahvast keda jälgida. Bussiterminal on ikka väga suur, meie Lennart Meri nimeline lennujaam Tallinnas on kui köömes selle kõrval.

Bussiterminali juurde tulevad teed!

Bussiterminali sissesõit!

Terminali üks saalidest!

Sai natuke kaarte veel mängitud Edviniga.

Turaka tagumine terminalis!

Avalikes kohtades on pea kõikjal Wifi, natuke aeglane aga toimib ja nõnda see aeg lendabki!

Kiir Kuala Lumpuris mitte Venemaal (kotivalvur)!

Buss oli enam vähem samasugune kui tulles (laiad istmed ja käivad pikali st, et meie 50 kohalised bussid kus on 26 kohta ainult sees). Buss oli külm nagu külmkapp, ei aidanud riiete selga toppimine samuti! Magama jäädes oli soe aga kui 5 tunni pärast üles ärkasime siis oh õudust kui külm. Bussijuht ütles et konditsioneeri saab panna kas sisse või välja ja reguleerida ei saa! Saime kõik külma seal! Malaysia piir läks kiirelt! Piirivalve ametnik vaatas minu passis templeid Malaysiasse sisse ja välja ning küsis kas tuled veel tagasi – vastasin, et seekord viimast korda lähen välja ja enam ei naase niipea! Erinevalt Malaysia piirist pidime Singapuri piiril bussist kaasa võtma ka oma seljakotid ning laskma läbi valgustada! Ametnik küsis jälle, et kuhu ma lähen, mina vastasin, et Singapuri! Kuhu täpsemalt küsis, mina, et päeva jalutan ringi ja õhtuks lennujaama – see Teda rahuldas! Käskis samuti mul kaabu peast võtta, et võrrelda passipildiga – seda protseduuri ma pidin tegema samuti teistes riikides tihti tegema! Jõudsime Singapuri kesklinna mingi kella poole kuue ajal hommikul. Seljakotid selga ja jalutasime maailma suurema hundiratta juurde (ilmaratas jne.). Viskasime ühe kohviku juurde pinkidele pikali ja saime vist isegi mingi 1,5 tundi magada kui tuli politsei ja meid üles ajas, muidugi oli väljas juba valge! Politseinik ütles, et pikali ei tohi olla aga istudes võib magada – no proovi siis istudes magada! Kohvik tehti kell 8 lahti ja saime natuke hommikusöögiga end kostitada! Õnneks olid seal kõik puhtad WC-d kus sai pesta hambaid ja ennast üleüldiselt korda seada päevaseks Singapuri tripiks! Esimene käik oligi meil sinna vaateratta peale mis ongi maailmas kõige suurem ja ulatub ligi 170 meetri peale.

Maailma suurim vaateratas Singapuris!

Vaateratas alt!

Vaateratas ülevalt!

Vaated on sealt ilusad, eriti pilvelõhkujate poole ehk Singapur City! Vaateratta peal on erinevad silindrid (kopsikud ehk kus Sa sees oled), kus mõned on neist baarid ja saab lausa laudadega restorani endale võtta ja süüa seal samal ajal ümbrust vaadata! Super!

Baari kopsik!

Restorani kopsik!

Mina kopsikus koos vaatega City-le!

Marina Bay Sands ehk meie slängis "paadimaja"!

Peale vaateratast liikusime ühe maailma huvitavaima arhitektuuri saavutuse juurde, milleks on kolme pilvelõhkuja peal seisev paat! Paadis on ujumisbasseinid, kohvikud, restoranid ja SPA! Kõik see ümbritsetud palmisaludega ja roheluse ning lilledega. Tõeline ime peaks ütlema maa ja taeva vahel!

Teel paadimaja poole!

Tema hiilgus ise!

Väga huvitavad majad!

Jalgpalliväljak vee peal!

Autostrada Singapuris

Need kolm maja on juba seest omaette vaatamisväärsus! Kui lahti mõtestada siis nad on alt ja ülalt tühjad nagu 3 iks (X) tähte kus ülemistele harudele on asetatud paat! Väga huvitav arhitektuur! See hoone on toonud ära maailmas väga palju esikohti arhitektuuri alaselt. Hoones asub 5 * hotell, kus odavamad toad algavad 300 € ja seda juba 50% allahindlusega – normaalne 600 € öö kohta. Hoone esimesel korrusel paiknevad luksus restoranid ja firmapoed! Teemandi ja kullaärid kus saab endale soetada 1-1,5 miljonilise € väärtusega sõrmuseid ja kaelaehtid. Mina otsustasin mitte midagi sealt osta!

Paadimaja seest!

... veel seestpoolt!

... sees asuvast restoranist!

Pilt paadist alla Citisse!

....ikka paadist!

... ja mina samuti peal!

Edasi suundusime Singapuri ärikvartalisse ehk Singapur City-sse Need klaasist pilvelõhkujad on ikka väga ilusad ja avaldavad muljet.

Klaasist City!

... uhh mis uhkus ja ilu!

Võib kaela nikastada üles vaadates!

,,, ja veel rikkust!

... city vahel!

... pangad, pangad ja veelkord pangad!

... nats kaugemal cityst!

Samuti ei näinud me ühtegi teksapükstes inimest seal. Mehed reeglina ülikonnas ja naised kleitide seelikute või kostüümidega. Sinna on kokku kogunenud terve maailma pangadus sektor ja ärimaailm. Inimesed tundusid asjalikud ja isegi liiga reserveeritud! Käisime samuti Singapuri vanalinnas ja parlamendi juures.

... vanalinn!

.... vana troll aga sõitis!

Parlamendi hoone!

Mina, lõvi ja city!

Lõvi taltsutamas!

Katsusin paati liigutada!

... veel kaugemal city-st!

Ilmselt on joodud meil seal samuti kalleimad õlled mis ostetud poest – kolm 0,33 purki 10 € ja kalleim õhtusöök mis Edviniga sõime ehk 20 € kaks pitsat! Õhtul kella seitsme ajal hakkasime liikuma metroodega lennujaama!

Singapuri lennujaama üks saalidest!

3,5 tundi lennujaamas internetis surfamist kus sai samuti puhtad riided vetsus vahetatud ning ennast pesta võis Singapur – Helsingi lennukile astuda, et alustada 12 tunnist lendu tagasi. Olime väga väsinud ja peale õhtusööki lennukis ning 2 väikese veini ära joomist (muidu ei oleks vist uni tulnudki üleväsimusest) suundusin mina unenägude maale! Magasin 6 tundi küll jutti ja ärgates olin nagu puust – kange igatepidi! Läksin stjuardesside juurde, et juua küsida. Lisaks tassile veele pakkusid nad mulle veel kohvi ja saiakesi. Ajasime väheke juttu ning läksin oma kohale tagasi ning hakkasin filmi vaatama! Algust nägin ja siis magasin jälle pult süles 2 tundi! Ärkasin uuesti üles hakkas juba valgeks minema ja olime jõudnud Araali mere kohale Usbekistanis – vaatasin seda masendavat pilti all. Teatavasti on see meri määratud hukule, kohati on laevad jäänud 100 km kaugusele veest mida nüüd ümbritseb kõrb ja kus veel 60-80 aastat tagasi sai laevaga sõita. Vaat mis tähendab kui KP (kommunistlik partei) käsib puuvilla kasvatada ning merd toitvad jõed veest tühjaks pumbata, et puuvill kasvaks! Ülejäänud 4 tundi lendasime üle Venemaa ja saime veel hommikusöögi ning maandumine Helsingis peale kurnavat 12 tunnist lendu! Helsingi võttis meid vastu sombuse ja väga külma ilmaga! +35 tulla +10-sse on väga suur kontrast! Lennujaamast ostsin internetist kohe laevapiletid Tallinnasse 10.30 laevale! Edvini väimees tuli meile vastu ja viskas meid sadamasse Vantaa lennujaamast. Tegime veel Länsiterminali ees ühise pildi sest Edvin elab ju Soomes!

Reisi viimane ühispilt!

Tema alustas koduteed Salo-sse ning meie Aarega Tallinna poole! Olime kummalised tegelased laevas – plätude, lühikeste pükste ja põlenud nägudega! 2 tundi möödus kiiresti ja kell 12.30 olin väga külmas Eestis tagasi! Sellega lõppes viimane osa meie reisist!

NB! Kirjutan veel reisikokkuvõtte mis ma nendest maadest arvan ja mis mulje nad mulle jätsid. Lisan veel hulgaliselt statistilisi arve mis on osad kindlasti umbkaudsed sest ei ole nii hästi mõõdetavad! Ühesõnaga väike järg veel jätkub andke mulle nats aega!

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga