Tallinn – Stockholm – Helsingi – Singapur

Bromma (Stockholm) lennujaam

Tallinnast Stockholmi oli laev lausa tühi! Show trupi esinejaid oli laval rohkem kui vaatajaid saalis. Soovitan siis kruiisireisile minna esmaspäev saate omaette olla aga kui tahate pidutseda siis ikka nädalavahetusel. Kohe lahkume laevalt ja hakkame suunda võtma lennujaama, et istuda lennukile vahemaandumisega Helsingis ja sealt siis täna 10.04.2012.  õhtul 23.55 välja lennata Singapuri. Kohale jõuame siis sealse aja järgi 16.30 ja Eesti aja järgi kuskil 11.30, mis tähendab, et lennukis tuleb veeta ligi 12 tundi! Singapurist edasi on ostetud bussipiletid Kuala Lumpurisse (Malaisia pealinn), mis sõidab öö läbi. Edasi on ostetud lend Air Asiaga Kuala Lumpur – Langkawi (Malaisia saar) kuhu jääme peatuma kuni 17 aprillini.

Jätkub ….

Soome õhust

Vahepeal oleme jõudnud Helsingisse ja ootame oma väljalendu mis läheb siis 23.55, moment on kell 22.25! Üks sõber (Aare) tegi isegi siin natsa tööd st, et kohtus Helsingi lennujaamas pruutpaariga kelle pulma paluti Ta isameheks. Teile teadmiseks, et see sõber on jõuluvanade maailmameister ja tavaelus peojuht. Võtsime tax free-st Havanna Club-i ja nüüd siis tsipake lahendame seda, et tuleks lennukis parem uni. Lend Stockist Helsingisse oli väga kole. Väljas kõva tuul ja need pisikesed propelleriga lennukid ikka teevad koledat häält ja raputavad kõvasti. Mul teine sõber (Edvin) ütles, et sõidab viimane kord sellise moosiriiuliga. Raputas tõesti ja vahepeal oli tunne, et läheb pooleks. Külgtuul oli ikka väga tugev nagu suusahüppemäel! Aga nüüd sõbrad hakkame ära board-i minema! Tsau-pläu ja järgmised sõnumid tulevad juba Malaisiast!

Jätkub …

Singapuri vaade koos vasakpoolse liiklusega

Uhh, küll see lennukisõit oli väsitav! Ei jõudnud ära istuda, Uni samuti ei tulnud kägaras olekus! Edvin laiutas ja Aare magas oma istmega mul süles, kuid tuli lõpuni minna! Lennuk maandus natsa varem ettenähtust ajast ja soomepoisid (piloodid) oskasid selle suure lennuki ilusti maha tuua – erinevalt varem kogetust! Jaamast välja minnes võttis vastu meid 35 kraadine leitsak kuid pilves! Sõitsime metrooga kesklinna, et oma bussijaama leida. Mida ei olnud oli bussijaam, bussid väljuvad tänava äärest! Bussini oli aega ja läksime parki riideid vahetama (kell 19.00 on juba kottpime). Talvised vammused sai prügikasti visatud. Singapur – kõrgete ja ilusate majadega linn! Ega me palju ei näinudki sest tiirutasime kesklinnas ja hiljem juurde veel bussiaknast, aega jäi napiks! Piinlikult puhas linn! Metroos, linnas sildid üleval, et prügi mahaviskamine toob kaela 3´000 € (5`000 SGD kohalik) trahvi, see number ei ole valesti kirjutatud! Bussi koha otsimisest veel niipalju, et meid ei juhatatud õige koha peale ja oleks peaaegu maha jäänud – silte ega mingit infot väljas ei ole, peab ise ära nokkima, et buss väljub just siit! Kuid lõpuks üks noorem paar aitas meil järje peale saada ja buss oli meie päralt. Bussid on huvitavad, ees on suur 32 tolline telekas ja 20 kohta bussis. Ütleme nii, et meie (50 kohalised bussid) kus iga rea tagant 2 rida istmeid välja visatud. Istmed käivad peaaegu pikali maha ja mingi plate tuleb jalgu toetama kui nende kangide sebid mis istme kõrval asuvad. Oledki magamiseks valmis!

Kinoteater bussis

4 Responses to Tallinn – Stockholm – Helsingi – Singapur

 1. Elle kirjutab:

  mulle jääb nõks arusaamatuks, miks te kõigepealt Stocki purjetasite, et seejärel Helsingis vahemaanduda? Kas Tallinnast otse Helsingi lennujaama poleks valutumalt saanud? Aga edu igal juhul! Juba kadestan (heas mõttes) teie vinget puhkust..

 2. Meelis kirjutab:

  .. see oli hinna pärast, sest Hhelsingist oleks maksnud poole rohkem ja nii see saigi sedasi tehtud!

 3. Nellika kirjutab:

  Aga miks sa ei kirjutanud, et sa kursaõde kruiisil kohtasid :)?

 4. Meelis kirjutab:

  Ma olin ülierutatud reisist, et see mul ei tulnud pähegi! Vabandust aga ma katsun selle kunagi kindlasti heastada!

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga