Kaastunne, kahepalgelisus ja nähtamatu käepikendus.

Kas igasugust infot on vaja levitada, jagada, ja kui on, siis kas seda võiks nimetada kindlate gruppide oma nägemuse peale surumiseks, olgu ta siis kontrollimata info, vale, pooltõde, kallutatud tõde, kahepalgelisus või utoopia? Tänapäeva kiireimas ajalehes ehk sotsiaalvõrgustikus FB tekkis seoses selle küsimusega minul hulga mõtteid, mida proovin alljärgnevalt lahata. Lugu on pikk, nii, et varuge kannatust!

Mida jagatakse FB lehel?

Kui on valimiste aeg siis jagatakse ja kirjutatakse põhiliselt poliitikast ja teised teemad kipuvad varju jääma. Poliitikast kirjutavad muidugi kõige rohkem poliitikud ning samuti meedia, kes on suhteliselt kaldu nii ühele, kui teisele poole. Käib jube mustamine ja tõrvamine erakondade vahel kus puudub igasugune halastus, empaatia ja kaastunne. Kui on valimiste vaheline aeg siis ilmub üksikuid artikleid kus poliitik kiidab oma erakonda ja viimase programmilist mõtteviisi aga oma mõtlemist justkui neil ei olekski. Milleks siis kirjutada ja jagada mõtteid mis on juba programmides kirjas ning mida kajastab paljuski samuti meedia?

Poliitikaga haakub väga hästi sisserände teema kus monteeritakse kokku videod mis kõik on üle euroopa ja maailmas juhtunud ja kuhu me oleme lõpuks välja jõudnud. Kas keegi on mõelnud, et miks see nii on? Meil on olemas suurriigid, kes seda lihtsalt vajavad, teatud olukorra tekitamiseks ja siis selle lahendamiseks omakasu nimel. Loomulikult kasutavad selle olukorra ära inimesed kes otsivadki õnne ja teised kes soovivad halba. Milleks seda kõike jagada? Sellepärast, et tekitada inimestes vaenu ja viha, mis ongi kaval suurriikide soov, et õõnestada inimeste kaastunnet ja minna tegudele!

Mida veel jube palju jagatakse on alternatiivne meditsiin. Jah, seal on palju häid omadusi kuid mitte kõik tõene, sest ei ole ju lõpuni tõestatud ja tõde peitub ainult juttudel. Veel jagatakse meditsiini kahjulikkusest mis erinevates ülesannetes ei olegi kõige tervislikumad (nt vaktsineerimine, kuid päris ilma samuti ei saa) ning paljudele haigustele puudubki muu võimalus, isegi alternatiivne. Miks siis seda jagatakse? Sest keegi arvab (ütleme pooljumal), et medikamendid tapavad maailmas inimesi (jah, samuti see on tõsi) ning usutakse jutte mida mõned üksikud rühmitused ette söödavad. Võtame siis vähe laiemalt seda spektrit ja küsime, et kuidas me oleme siis sellise populatsioonini jõudnud (7,5 miljardit) kui meditsiin on nii üdini halb?

Veel jagatakse videoklippe ja artikleid loomade piinamistest. Paljuski on kahepalgeline teema sest paljud videoklipid (muidugi mitte kõik) on monteeritud ja otsitud spetsiaalselt. Jah, tõsi ta on, loomadele tehakse maailmas väga palju liiga (farmid, lindlad jne) sest inimesi on liialt palju ja kõik tahavad süüa saada ning seoses sellega toimub ka meeletu ületootmine. Loomaias samuti piinlevad loomad, arvavad loomakaitsjad, kuid seda nad ei märka, et on oma lemmiku sulgenud kindlale territooriumile ja lemmik sõltub täielikult neist endist (toit, instinktide piiramine, vabadus jne). Tekib küsimus, et mis moel Sa siis looma kaitsed, või tänu kahepalgelisusele Sa seda ei taha märgata? Karusnaha poodide ees avaldatakse meelt, kus nii mõnelgi Louis Vuitton´i kott õlal ja teisel, kolmandal nahksed saapad jalas. Kas see ei ole mitte kahepalgelisus? Miks neid klippe ja artikleid jagatakse? Sellepärast, et äratada kaastunnet, aga Sa ise?

Sama teema on rohelise (taimse toidu) sööjatega kus paljud on loobunud lihast just loomade väärkohtlemise pärast. Rohelist süüa on väga tervislik ja see on õige lähenemine kuid jagada seda kõike FB-s ei ole õige sest kuulub jälle paljuski kahepalgelisuse hulka, et kui loomi ei koheldaks vääralt siis võiks ju liha süüa! Vähemalt nii on paljud oma tegevust reklaaminud. Kindlasti on väga palju taimtoidulisi kes toituvad lihtsalt tervislikult ja sellest ma saan aru ning mis teenibki õiget eesmärki. Miks neid teemasid siis jagatakse ja reklaamitakse? Sellepärast, et tekitada loomade suhtes kaastunnet ja sellest tingituna kallutada inimesi taimse toidu söömisele.

Roheliste teema artiklid, videoklipid mida jagatakse (kliima soojenemine, tehnika revolutsioon jne). Jah, selline teavitus on vajalik sest inimene saastab loodust ohjeldamatult. Kas seda peab tegema FB-s, ma ei tea! Selleks on olemas televisioon ja ajakirjandus kus suurem osa artiklitest ja videoklippidest on samuti läbi käinud, miks siis hiljem nämmutatakse veel FB-s. Minu arust peaks inimesed selguse saama selles, et meid on siin maamunal liialt palju ja selleks tuleks midagi ette võtta (Hiina, India ja Aafrika manner). Selle hoiatuse andis esimest korda ka teadlaste (11´000 allkirja) tänavune memorandum maailmale kus 2 punkti oli sees, et populatsioon on liiga suur ja liha sööte liiga palju ning millele tuleb järgnevatel aastatel suurt tähelepanu pöörata. Kliima soojenemise vastu me ei saa nagunii sest see on päikesesüsteemi protsess mis on väldanud juba miljoneid aastaid. Me lihtsalt kiirendame seda protsessi oma saastamisega, aga kui on poole vähem inimesi, poole vähem loomi, on samuti poole vähem probleeme. Samas on roheline maailmavaade samuti küsitav kui Sa oled andunud roheline ja lähed toidupoodi ning upitad kilekottide järgi mis kassaleti all ripuvad. Jällegi on tegemist kahepalgelisusega!

Miks neid artikleid jagatakse kui niipalju on kahepalgelisust, valet, poolikut tõde, kallutatud tõde ja lausa utoopiat? FB keskkonda on tekkinud nagu uued jumalad, keda peab järgima ning nende järgi justkui peaks joonduma. Mina isiklikult ja võib-olla paljud veel ei soovi seda, et mulle seda jagatakse ning tekitatakse sellega stressi, õhutatakse viha ja vaenu, püütakse peale suruda teemasid mis Teile tunduvad õiged jne, jne, jne. Kui ma tahan, siis saan need artiklid ja videod ise neti avarustest kätte, selleks ei ole mul Teie abikäsi vaja. Olengi neid klippe ja jutte väga palju sealt vaadanud ja lugenud, kuid minu ainukeseks veaks on see, et ma oskan kastist välja mõelda. Teil on ju selle teemalised grupid FB-s, tegutsege palun seal! Kus kohast TE selle õiguse võtate, et TE jagate seda kõike, mis rikub minu tuju ja teeb meele nukraks. MA EI TAHA!!!

Siit küsimus, et KAS NEGATIIVSE JAGAMINE PAKUB RAHULDUST ENAM KUI POSITIIVSE JAGAMINE, või Te ei saa aru mis Te teete?

Kõigele lisaks on mul kahju, et ollakse ainult kellegi käepikendus! Kui TE ise kirjutaksite ja tugineksite kontrollitud, või kas või mittekontrollitud faktidel, siis palun väga, kirjutage ja ma saan aru, et see on Teie isiklik arvamus. Lõppude lõpuks on igalühel õigus oma isiklikule arvamusele, kuid kasuta seda võimalust siis ning kirjuta ise ja otse.

MR 2018