Perioodid

Me elame elus kõik läbi väga erinevaid perioode, kus nende kestuseks võib olla mõni ning isegi mõnikümmend aastat. Periood on füüsikalises mõistes üks paljudest võngetest elus mis me teeme ning mis algab reeglina tormiliselt, millele järgneb rahulik aeg ja lõpeb jälle tormiliselt kui ta on kujunenud ebameeldivaks. Äraseletatuna võib seda mõista nii, et kui me mingit perioodi alustame on see uus ja huvitav (me lähme sellega kaasa, võtame kõik mis võtta annab), seepeale järgneb rahulik periood ehk stabiliseerumise ja analüüsimise aeg. Kui analüüsi tagajärjel selgub, et see kõik ei olegi see mida Sa lootsid ja tahtsid, järgneb uus tormiline aeg, et sellest kõigest vabaneda! Need perioodid kvalifitseeruvadki ebameeldivateks ja õpetlikeks ning õnnelikeks ja edukaiks.
Tihti satume ebameeldivatesse perioodidesse kas juhuslikult või kellegi poolt tõugatuna, kuid väga tihti oma rumaluse tõttu! Perioodid vahelduvad nii kiiresti kuidas me ise seda jaksame taluda või vedada. Õnnelikud on need inimesed kes elavad elus läbi vähe ebameeldivaid etappe ja õnnetud kes sinna aina takerduvadki. Sinna pidevad sattujad ei ole teinud eelmistest perioodidest õigeid järeldusi ja niikaua peabki õppima sellisel juhul kui lõpuks asjadest aru saadakse. Alati on tarkuseks mitte esimesel võimalusel võimalusest kinni haarata vaid sünteesida eelnevaid perioode mida võiks nüüd teisiti teha. Nii-öelda hädatapu jõuad alati teha, kuid peale mõtisklemist oma varasema elu üle, ei tule Sul see enam mõttessegi.
Nii nagu on olemas ebameeldivad ja meeldivad perioodid on olemas samuti ebameeldivad ja meeldivad inimesed. Ebameeldivaid ja meeldivaid inimesi peab olema enamvähem tasakaalus, muidu oleks maailm täis kurjust ja kannatust. Samuti ei oleks täiuslik kui kõik oleks ainult väga meeldiv mis sünnitaks omamoodi kadeduse ja sealt tuleneva kurjuse. Iga tsükliga käib kaasas hulk uusi inimesi ja nendest aru hakkad saama siis kui üks tsükkel on läbi saanud. Tõeline pale inimestel tuleb välja alles peale tsükli lõppu. See keda Sa oled usaldanud koguaeg võib reeta Sind hetkega, millest järeldub, et olid Talle lihtsalt antud perioodil vajalik või kasutas Ta Sind ära oma või kellegi vajaduste rahuldamiseks. Tuleb välja, et tegelikult olid Sa neile ainult üks paljudest mängukannidest kellega mööda saata enda pikenenud lapsepõlve. Need inimesed kes sedasi on käitunud pead matma samuti sohu koos oma ebameeldiva perioodiga ja järeldused tegema iga uue tsükli alguses kellele Sa ukse avad ja kellele mitte! Ebameeldivast perioodist tuleb hulk inimesi maha jätta juba seepärast, et nad on valinud poole ning ei ole suutnud jääda neutraalseks, kartes enesele järgnevaid ebameeldivusi ja sajatusi. See näitab tihti inimese madalat analüüsivõime oskust antud olukordades ja omale mugavaima tee valimist. Seepärast tulebki kaasa võtta ainult Sinu usalduse võitnud meeldivad ja neutraalsed inimesed kellele Sa võid kindel olla. Nende reiting on palju kõrgem isegi kui uue tsükli meeldivatel inimestel keda Sa veel nii hästi ei tunne ja hooma!
Iga oma uue perioodiga teed ju kõike justkui jälle esimest korda ja uue õppimise protsess ei olegi alati kerge. Varu kannatust, kui kõik alguses kohe välja ei tule, küll ta hakkab minema kui pead alati meeles eelnevatel perioodidel kogetut! Ära torma pea ees tulle (kuigi julge hundi rind on sagedasti algselt rasvane), sest väljud sealt alati kõrvetatuna! Julgelt küsi nõu ja abi usaldusväärsetelt inimestelt, kes saavad ja oskavad Sind aidata, sest Sind usaldavale inimesele on abistamine ju alati suurim rõõm. 

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga