Kingman – Hoover Dam – Las Vegas – Los Angeles – Indio

Kingman-ist ma tsipa rääkisin juba ja ega seal rohkemat polegi millest pajatada. Tüüpiline USA linn mägede vahel orus oma kaubanduskeskuste ja veidrate inimestega. Teekond Hoover Dam-ile kulges läbi stepi. Ikka keset kaktuseid ja tühje välju, ümberringi palistamas mustad ning valged mäed. Hoover Dam-is olin ma pettunud! Räägitakse, et suur ja võimas aga ei midagi. Kaprun Austrias on ikka 5 korda võimsam!

Hoover Dam – Arizona ja Nevada piiril

Aga see selleks! Palju suurem mure on selles, et see järv mis üles on paisutatud kahaneb iga aastaga metsikult. Viimase 30 aastaga on vesi kahanenud 20 meetrit, seda on võimalik mõõta kaljude peal. Kui vesi otsa saab, siis lakkab ka Las Vegas-e linn oma eksistentsi! Jook, kastmine ja muud vee mõnud tulevad ju sellest järvest. Hoover tamm oli minu meelst “black out”! Oli seal kõikse huvitavaid inimesi! Mõni naine ei seisnud püstigi aga tegi meist pilti. Loomulikult meie endi aparaadiga ja sõber oli samuti maani täis. Ja nad sõitsid ise sealt minema oma Cabrioletiga. Allpool tegi meist veel pilti üks Black kelle pere sõitis tibukollase Hummeriga.

Lõpuks siis Las Vegas! Alustuseks tegin autoga linnale tiiru peale. Liiga varajane aeg oli veel sest kell oli 3 päeval ja inimesed ilmselt magasid veel. Ööelu linn ju!

Las Vegas – tükike Eiffeli torni

Donald Trump-i kuldsed majad avaldavad ikka seal muljet küll ja üleüldse on seda kõike sõnades raske edasi kanda. Lihtsalt käib klientide eest rebimine. Majad kuldsed, plaatinast, pronksist jne. mul ei tule see Mendelejevi väärismetallide tabel kohe meeldegi.

Las Vegas – Donald Trump kuldsed majad

Seda kõike peab ise nägema! Kui Co (mis iganes kasiinofirma) uksest sisse astud ja poodides on ainult firma asjad ning edasi läheb sujuvalt üle mängupõrguks kus on tuhanded mängulauad siis võtab ikka keeletuks küll. Ja neid põrguid on sadu! Eiffeli torn kohale veetud, Venezia oma gondlitega, idamaad oma sultani lossidega ja püramiididega – see on Las Vegas! Mis veel rääkida Ameerikast endast! Sai siis seal jalgsi 5 tundi tõmmeldud, minul sai igastahes väga ruttu mõõt täis. Väsitavad ikka väga ära need sajad kasiinosaalid, meelelahutused ja showd. Inimesed chillivad öö läbi, ma ei tea kuidas nad jõuavad kohe! Eks mul vanust samuti juba.  Kõik on muidugi üles ehitatud ainult kasiinoturistide peale ja ega seal muud äri polegi. Kella 10 ajal õhtul auto juurde jõudes olid minu jalad igastahes rakkus, ma ei tea kuidas teistel on aga aiman seda.

Linnast sai üsna ruttu välja, muidugi tänu GPS-ile. Ilma vist poleks saanud, oleks jäänud kindalsti nagu ringteele. Viimane kasiinosaar oli veel ennem California osariigi piiri – seal on juba keelatud! Hakkasime meeleheitlikult otsima öömaja, kütus samuti otsa lõppemas. Tee peale jäi väike linn nimega Baker kus oli 3 motelli 8 bensiinijaama ning kümmekond muud osmikut. Igastahes motelli me ei saanud sest keegi uksi ei avanud kell 2 öösel. Bensiin otsas  ning uni murdis meid maha st tähendab, et kuidagi sleep-isime autos hommikuni. Ega kiita ei olnud, kuid järgmine asustatud punkt asus 100 miili kaugusel ja see sihtpunkt oleks mul peale seda 5 tunnist jalutust Las Vega-ses liiast olnud. See polnud nii mõeldud aga kukkus niimoodi välja lihtsalt. Kell 6 ärgates olin sama kange kui külmutatud kana külmast võetud, jäi ainult lootus ennast välja puhata Los Angeles-e beach-il.

Los Angeles (LA), meeletu suur linn oma eeslinnadega ja sildade rägastikuga Tegime tiiru kesklinnast läbi ja suundusime randa nimega Manhattan Beach. Asub LA lõunaküljel, ühesõnaga rikkurite ja sellise staffi suvitusrajoon. Poodi polnud mõtet minnagi! No toidupoodi ikka nats jätsime raha. Põletasime ennast ikka parajalt ära sest ookeani tuul nii meeldivalt jahedalt paitas meid! Linnast välja sõites ilma GPS seadmeta vist ei saaks sest kui sillad jooksevad 4 ja 5 korruselistena siis orienteeruda selles rägastikus on suht võimatu! Ilma teeviitateta veel! Aga saime välja, tänu GPS-ile ja ridadele kus võivad sõita 2 ning enamat reisijat autos! Oled kiirtee rajal omaette rajal kus peab vähemalt 2 inimest autos olema ning üksikud seisavad ummikus! LA-st väljasõites on väga ilus loodus ja kui joovastavad mäed – veelkord väga fantastiline!

Indio, linn kus ööbime on indiaanlaste reservaat ning kõik ongi indiaanlased. Pakuks välja mingi Tartu suurune linn kuid kõik on tõesti ilma rahata st, et odavalt. Ma ei leidnud peaaegu asja mis oleks Eestis kallim olnud näit. apelsin 7 eek-u kilo jne. Väga soe on siin juba – päikeseloojangu ajal +28. Homme siis Phoenix-i poole ja meie nädalane tuur hakkab otsa saama seekord Lõuna Ameerika osariikides! Aga edasi tuleb veel Miami ja Key West!

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga