Õnn

Mõttejätk eelnevale mõtisklusele mis puudutab poliitilist inimlooma poolt ja asub minu koduka aadressil http://meelis.raume.eu/?page_id=3561 on olemas veel ülejäänud maailm ja inimlooma roll selles. Kõik inimesed tahavad elada õnnelikena, kuid väga paljud ei ole endale suutnud defineerida, mis asi see õnn on ja kuidas Temaga käituda? 
Kellel peitub õnn rahas, kellel perekonnas, kellel ministriportfellis, kellel niisama kõrges kohas, kellel uhkes autos või veel uhkemas majas, kellel ego upitamises ja kiituse tagaajamises, kellel tarkuses, kellel mõtlematus lolluses jne ja jne võiks seda nimekirja pikendada! Õnne saavutamiseks valitakse kahjuks väga erinevaid teekondi! Üle peade, üle laipade, läbi kannatuste teistele, läbi kannatuste iseendale, läbi kannatuste maailmale, loodusele jne! Kas see kõik väärib lõpuks küünlaid, usun, et ei! Niisama paljalt kui tulid niisama paljalt ka lähed, kuid maha jätad muserdatud raja!
Kas keegi on mõelnud, et kui õnn on käes, kas oled siis nüüd õnnelik? Mingil määral küll, kui Sa tunned õnne ära! Suures osas mängid Sa aga õnnelikku ja rühid edasi, väga tihti ebaõnne poole! Sa ei lepi 1-2 õnnega vaid tahad kõiki õnnesid endale saada, kuid tähelepanuta jääb Sul see, et need esimesed kõige kallimad õnned Sa lömastad järgnevate õnnedega! Inimloom on ahne ja kadedusest pakatav eneseväärikuse kaotanud olend kes otsib lakkamatult õnne, äratundmata tegelikku õnne!
See panebki nii mõtlema kui kuulad inimesi meediakanalites või otseselt suheldes mis on siin maailmas siis Tema jaoks tähtis? Väga paljude inimeste suhtes kehtib küll tõde, et ratas neil küll veel pöörleb, kuid hamster ratta sees on juba ammu otsad andnud! Seda tõde võiks veel jätkata õnnelikust lõpust, et surm ei saabu õnnede kadumisega ja vanadusega, vaid läbielatud mälestuste ja selle ainsa õnne kustutamisega.
Küsimus õnnest! Mis siis on õnn kas valimata vahenditega saavutatud õnned või õnnekuhjad kus alumised õnned ägavad juba õnnetuse küüsis või läbielatud õnnelik teekond õnne juurde kuhu Sa suudad jääda ja tunda ennast õnnelikuna?

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga