Phoenix – Kissimmee – Fort Lauderdale (Florida Hollywood) – Miami

Olen siis tagasi Florida-s, lend kulges hästi kui välja arvata üks musulmani välimusega tädi. Lennuk lendas öösel kell 12 välja ja jõudis Atlanta-sse kell 7 hommikul, tegelik lennuaeg oli 4 tundi aga 3 tundi ajavahe, nii, et mu öö jäi 3 tundi jälle lühemaks. Atlantast startisin 2 tundi hiljem Orlando poole, see lend kestis jupikese 1,5 tundi.

Nüüd siis musulmani tädist: Oli üks väga kummaline tegelane, ei olnud rätti peas kuid näojooned reetsid nii mõndagi. Kõigepealt otsiti teda läbi turvatsoonis sest väravate vahel piuksus midagi, siis tehti eraldi selle pulgaga kontroll. Otsiti läbi kõik piirkonnad mis naistel on, et ei saaks midagi samuti sees kaasa viia. Trotüülipulga võid ju igale poole toppida. Ta oli küllalt närviline samuti, istus ootesaalis nats eemal ja kaasas oli tal ainult käekott mis mulle tundus imelik! Lennata 3´000 km taha käekotiga ja 20 $ on ikka imelik. Seda 20 $ lehvitas ta mitmeid kordi näpu vahel ja siis tõstis oma koti sisu mitu korda ümber ja võttis mitu korda mitmeid tablette – äkki rahusteid. Siis käis võttis oma tühja plastpudeli vett täis – teadagi milleks, mõtlesin. Jäin just spetsiaalselt viimaseks lennuki peale minejaks ja ta oli minu ees! Tahtsin näha kuhu ta istub. Järsku tuli tema kõrvale järjekorda ei tea kus kohast täis musulmanist noormees. Ennist ma teda ootesaalis ei märganud. Arvasin kohe, et teoksil on äkki pereüritus. Omavahel nad ei vestelnud. Noormehel selline igav nägu ees (tülpinud, väsinud). Lennukis istusid nad eraldi. Läksime oma kohtade peale ja väsimus võttis kohe võimust, oli siiski kesköö.

Tegelt olid need kaks musulmanist inimest jumalast normaalsed ja sama väsinud kui meiegi, ilmselt va tädi ekstra läbiotsimine (tal oli kulinaid kaelas ja kätel terve kilo), millest sai fantaasia kohe oma lennukuse. Aga väike närvikõdi ikkagi!

Orlandost rentisin auto ja tuttava juures avastasin, et olid mulle nädala asemel andnud 5 päeva. Maksin aga nädala eest! Lähen täna siis sinna tagasi asju klaarima sest mailidele nad ei vasta. Saatsin eile kohe maili ja täna hommikul korduse samuti. Nothing!

Tegelikult sain peale lõunat maili-le vastuse, et helistage ja nad siis räägivad minuga. Et mul oli sinna autorenti 19 km sõita siis otsustasin ikka ise asja kohapeale uurima minna. Kohapeal selgus, et nad on tõesti eksinud ja viga parandati mõne minutiga, pidin muidugi nats juurde maksma sest meie mõistes KASKO kindlustus käib päevade järgi. Aga lõppkokkuvõttes püüti mind ikka tõmmata ja see on siinses ühiskonnas vist ülimalt normaalne kuid lõppkokkuvõttes on inimesed siiski toredad. Autot rentides küsis üks samasugune rentija, kus me pärit oleme? Ütlesin siis, et Estonia! Mille peale ta küsis, et mis koht see on? Ütlesin et Baltic State-s, mille peale kehitas õlgu! Reageeris alles Sweden-i peale – jälle see kuramu ABBA. Isegi Rootsit teatakse band-i järgi. Peale seda siis hakkame Miami poole sõitma! Autorentija, st see mees kes kaks päeva täna juurde andis nagu oleks pidanud esialgu olema küsis samuti kus Te pärit olete. Estonia oli Tema jaoks vägagi tuttav sõna ja käskis tervitada eestlasi kui tagasi jõuame! Nii, et ilusaid elamusi jagub ka  siia!

Ühe asja unustasin ära! Täna hommikul oli jälle madu meie tuttava maja ukse ees kuid mitte keras vaid pea püsti klassikaliselt. Kes siis leidis selle mao, pole vaja mitu korda arvata! Videot tehes läks ta juba roomama, nii et midagi ilusat jälle ei saanud!

Peale meie oli teel veel ilusaid asju!

Autorendi asjad siis lahendatud ja sõit läks Miami poole. Loodus on ikka võrreldes eelnevate osariikidega kus käisime, Floridas ikka ilus. Kõik on roheline nagu vihmametsades, palmimetsad lausa ja tohutu palju põllumajandust. Tee äärde jäävad põllumajandustalud kus tee ääres pakutakse müüa kõike, isegi 4 meetriseid palme mis veel rääkida juur- ja puuviljadest ning meeletutest erinevatest lilledest-taimedest. Palm Beach-il hakkasime öömaja otsima, sest oli juba õhtu aga võta näpust mitte ühtegi motelli. Sai selgeks miks neid seal pole, see ju rikkurite – conglomerate, kus ainult kirikud ja uhked villad. See on üks Ameerika kõige jõukamaid ja elitaarsemaid linnu. Worth Avenue´l on kõik luksuskaupade poed olemas, Gucci pood kus palmidega varjutatud siseõuel vulisevad purskkaevud. Hindu kaupadel ei ole ning vaid müüja kostab, et Teie jaoks on hind selline ja selline, ennist Sind takseerides. Seal pead Sa omama raha lõhna küljes. See tänav ei jää küll alla Pariisi või Londoni luksustänavatele. Fort Lauderdale-s hakkasime uuesti öömaja otsima! See linn on sama mis Veneetsia Itaalias oma kanalite ja jahtidega, puuduvad ainult gondlid. Need linnad asuvad kõik ennem Miami-t oma meeletute valgete liivarandadega ja helerohelise Atlandi ookeaniga. See rohelus on tingitud korallidest. Louderdales asub ka Florida enda Hollywood.

Miami ja sillad

Miami, mis ma oskan kosta, tegelt jäi see eelnevate linnadega võrreldes kõvasti alla, va linna enda pilvelõhkujatega siluett, 10 korrusteliste sildade rägastik ja saar nimega Miami Beach, mis on ikka tõeline maailmakuulsus. Seal saarel omavad villasid kõik maailma superstaarid kaasaarvatud kadunud Michael Jackson. Seal on villa samuti näiteks Alla Pugatsova-l. Sai siis ka seal rannal vedeletud 4 tundi koos kuulsustega, nemad oma villarannas, meie üldrannas kuid ookeani vesi oli meil ikkagi ühine. Vee temperatuur +27 ja õhk +35.

Miami Beach – teada rand üle maailma!

Miami Beach-il ja üldse Miami-is on väga ohtlik käia õhtul näiteks ülikonnaga või siis daamid viisakalt riides (mõtlen õhtutualette), politsei võib tõlgendada seda, et oled pätt ja kaabakas ja Sul (Teil) on mingi kuritegu teoksil. Peenetes kõrtsudes kus õhtusöögid ulatuvad tuhandetesse dollaritesse istutakse lühikestes pükstes ja botastega ning nähakse välja nagu tavainimene, kaasaarvatud see maailma eliit. Las Vegas see on ilueedide paradiis aga mitte Miami. Miami kesklinn ise aga eriti head muljet ei jätnud, käisime Flagler street-il ja Biscayne Boulevard-il.

Selline ta ongi!

Pisikesed kaubamajad ja butiigitüüpi poed, mis rahvast täis ja kaupa täis, pluss veel segamini, jättis Lasnamäe butiigibox-ide mulje. Kõik need poed on ümbritsetud pilvelõhkujatega, kus üles vaadates võid oma kaela ära nikastada.

Miami kesklinn

Parkimine on ikka väga odav, kesklinnas nende streetide otsas 5 USD ja kaks tundi. Miami Beach-il veel odavam 1,5 USD tund. Linna ühistransport liigub ka tänavate kohal teisel korrusel. Õhtul jätsime siis Miami maha ja hakkasime liikuma Key West-i suunas.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga