Pagulane

Viisin samuti ennast asjadega kurssi sest sellest räägitakse praegu nii palju!

Kes on pagulane?

Pagulane on inimene, kelle kaitsevajadus on tuvastatud. Selline kaitsev staatus on väljaantud 1951. aasta Genfi pagulasseisundi konventsiooni alusel ja st et, Tal on tuvastatud põhjendatud tagakiusukartus rassi, usu, rahvuse, ühiskondlikku rühmitusse kuulumise või poliitilise meelsuse pärast.

Mul on selle paguluse palagani kohta kolm arvamust!

1. Arvan, et üle 60 aasta tagasi väljaantud seisus (pagulane) on oma aja ära tiksnud. Siis oli Euroopale vaja töökäsi sest II maailmasõda oli mehed viinud ja kuidagi pidi immigratsiooni ära põhjendama. Aga nüüd kui meil on EU-s ca 10% töötuid siis on väga pentsik arvata, et see protsent nüüd väheneb või hakkavad need pagulased paremini tööd tegema kui omad töötud, saamatud, hulgused jne. Andke see raha oma töötutele, saamatutele, hulgustele jne. äkki saab selle ametlikku protsendi siis 5% peale, vähemalt on üritatud!

2. Arvan, et Euroopa on segatud varjatud inimkaubandusse kus niite tõmbavad või aitavad tõmmata ikka EU kõrged ametnikud. “Pusinessmannil” ei ole küll vahet kuskohast või kelle käest Ta selle raha võtab. Väga tihti “business” ei tee vahet sõnadel ausus ega autus, lihtsalt vahendeid valimata on vaja raha kätte saada. Esimeses etapis maksame äri kinni kui jagame raha (toetused mustale mandrile), teises etapis kui aitame EU-sse lõimuda ja kolmandas etapis kui hakkame maksma tagajärgede eest ja neid on oi kui palju (stress, usk, kuritegevus jne.). Lõpmatu “business”, ole aga mees või naine ning tõmba õigeid niite!

3. Arvan, et “roosa mannavahu” jagamine ei ole päris õige sest tekitab oma inimestes palju rohkem viha, vaenu ja kiusu nende suhtes kui üleskutsed erinevates tabloides ning nad ei saagi lahti 1951. aastal Genfis antud staatusest kus neid kiusatakse taga rassi, usu, rahvuse, ühiskondlikku rühmitusse kuulumise või poliitilise meelsuse pärast. Meie pagulastele (sõjapõgenikele) toona või praegu laia maailma läinule seda mannavahtu ilmselt nii ei jagata, peab ikka ise hakkama saama.

Sõjapõgenik on termin millest ma aru saan sest nad kardavad oma elu pärast või põgenevad sõjakuritegude eest ja reeglina oleks need siis naised ja lapsed kuid pagulase maski taha võib peituda ju igaüks.
Lõpetuseks veel niipalju, et praegu on 2016 aasta riigi eelarve koostamise aeg ja huvitav oleks kui meie uuriv ajakirjandus uuriks välja kui suured summad ja millise rea peal need EU toetused ning meie oma riigi panused asuvad!

MR 2015