Valimised (vol 1)

Poliitik mõtleb valimiste peale ja arutleb, et kui midagi muud ei saa siis tuntust ja kuulsust ikkagi nagu kukk kes ajas kana taga ja kätte ei saanud ning lõpuks väsinult seisma jäi ja mõtles, et “ei ole hullu sooja ikka ju sai”!
Ja kui keegi saabki haavata siis tuleb meelde tuletada vana idamaade tarkade tarkust, et “nurga tagant tuleb ikkagi mõni peni, kes Su haavad puhtaks lakub”!
Sellel aastal on kõikidel huvitav! Tsirkuse külastajatel, klounidel ja esinejatel ning kõige peamine, et “kõik piletid on väljamüüdud, telefonikõne peale tuuakse isegi koju kätte”, probleemi süvenemata! Igal aastal ei saagi ju sellisele tasuta etendusele!
Kui Sa istud kindlalt oma kohapeal on Sul samuti kingitus garanteeritud (pastakas, kalender, märkmik või muu labane asi kus pilt, nimi ja number peal), mis veel lubadustest rääkida! Need on palju lubavamad kui Saksamaal, Inglismaal, Prantsusmaal jne., kuid hiljem taanduvad lubadused ikkagi Kesk-Aafrika Vabariigi tasemele!
No mida kuramut ma nende asjadega peale hakkan! Pastakas on nii odav, et kirjutada saab ainult ühe lause! Kalender nii pisike, et naised saavad sinna oma ristikesi teha nagu vanal kommu ajal! Märkmik nii väike, et ei leia laua pealt ülessegi kui kiire kemmergu häda on ja selgub, et tualettpaber ongi otsa saanud ja nõnda edasi ning edasi …! Kingiks mõni kustukummigi! Saaks need nimed, pildid, numbrid ja lubadused ära kustutada ning eluga edasi minna aga ei, kus Sa nüüd, “no on ikka eesti mehed ja eesti naised – ei mingit vastutust”, aru ma ei saa…!
Muuseas, lubadustest ma ei julgeks isegi rääkida, sest ei leia ju märkmiku üles, et kihutada …, no sinna samusesse!
Kui seda tsirkust nüüd kõik kokku võtta siis Karlsson katuselt ütleks lihtsalt “ainult rahu, ainult rahu …”, seepärast mõelge nii valijad kui valitavad!!! Kuhu edasi … kuid valima Teid peab!

MR 2007

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga